hypemag.pl

napędzany inspiracją, wspierany nauką!

URODA ZDROWIE

Jak zachować zdrową skórę latem?

zdrowa skóra

Wyczekiwane długo lato właśnie się zaczyna. Słońce jest cudowne, ale może być drażniące dla Twojej skóry. Wraz z nadejściem tego sezonu Twoja skóra zaczyna wymagać zdecydowanie większej ochrony-od uciążliwych wysypek i oparzeń słonecznych po uporczywe potówki, wysuszenia, złuszczanie lub trądzik. Zdrowa skóra latem? 

Oto 7 podstawowych wskazówek, jak zachować zdrową skórę latem, nie tracąc przy tym przyjemności słońca.

Zdrowa skóra latem

Zawsze zachowuj ostrożność podczas kontaktu ze słońcem

To jedna z podstawowych zasad dbania o swoją skórę latem. Opalona skóra jest najczęściej uważana za oznakę zdrowia i atrakcyjności, jednak w rzeczywistości jest uszkodzeniem skóry. Badania wykazały, że ciągłe niszczenie komórek skóry pod wpływem światła UV zwiększa prawdopodobieństwo raka skóry i czerniaka. Szacuje się, że 90 procent starzenia się skóry jest spowodowane słońcem, szczególnie w przypadku osób o jaśniejszej skórze. Dodatkowo kolejne 90% czerniaków jest spowodowanych nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV. Korzystaj z kremów przeciwsłonecznych zawsze, gdy wychodzisz na światło słoneczne. Aby uzyskać maksymalną ochronę przed promieniowaniem UV, nałóż krem przeciwsłoneczny z SPF 30 lub większym, co najmniej pół godziny przed ekspozycją na słońce. Nadal będziesz się opalać, jednocześnie chroniąc swoją skórę.

Pij duże ilości wody

zdrowa skóra

W upalne dni Twój organizm częściej się poci, aby schłodzić temperaturę, co skutkuje ciągłą utratą płynów. Twoje komórki skóry nawilżają Twoją skórę za pomocą naturalnych substancji chemicznych, wśród których kluczowym składnikiem jest woda. Każda utrata objętości wody w organizmie w ciągu dnia może prowadzić do odwodnienia skóry. Aby tego uniknąć, pij wodę przez cały dzień. Nawilżona i zdrowa skóra wręcz wymaga odpowiedniej ilości wody. Upewnijj się, że zawsze masz przy sobie butelkę wody, nawet jeśli nie jesteś narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Dodaj owoce i warzywa do swojej diety

Aby zachować promienną skórę, należy ją odpowiednio odżywiać. Latem zdrowe odżywianie to podstawa. Spożywaj dużo owoców i warzyw. Zawierają one niezbędne witaminy, składniki odżywcze i przeciwutleniacze, które zwiększają produkcję kolagenu, zmniejszają stany zapalne i chronią skórę przed szkodliwym działaniem słońca.

Nie pal i unikaj przebywania w pobliżu dymu papierosowego

Podczas letnich spotkań na świeżym powietrzu unikaj dymu papierosowego. Dym papierosowy uwalnia wolne rodniki, które uszkadzają DNA komórek skóry. Powoduje to rozpad kolagenu i elastyny. Obkurcza również naczynia krwionośne, które pozbawiają skórę bardzo potrzebnego tlenu, witamin i składników odżywczych. Wydychany obłok toksycznego dymu uderza w skórę twarzy i może powodować zaskórniki, szczególnie w okolicach ust i policzków.

Może Cię zainteresuje? Jak palenie niszczy Twoją naturalną urodę!

Solarium? NIE!

Noś oddychające tkaniny

zdrowa skóra latem

Bawełna to najlepszy materiał do noszenia latem. Noś lekką i luźną odzież. Unikaj obcisłych ubrań z tkanin syntetycznych. Mogą one zwiększać dyskomfort i powodować większe pocenie się, co z kolei powoduje swędzenie skóry, które może prowadzić do infekcji.

Regularnie sprawdzaj stan swojej skóry

Większość chorób skóry można całkowicie wyleczyć, gdy zostaną zdiagnozowane na wczesnym etapie. Oprócz codziennej rutyny pielęgnacyjnej zawsze zalecamy regularną kontrolę skóry u dermatologa.

Niezależnie od tego, czy kierujesz się problemami zdrowotnymi, pięknem, czy jednym i drugim, przygotuj swoją skórę na lato i utrzymuj ją w dobrym zdrowiu.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *