hypemag.pl

napędzany inspiracją, wspierany nauką!

URODA

Szczotkowanie skóry na sucho – jak robić to właściwie?

Szczotkowanie skóry na sucho

Szczotkowanie skóry na sucho to praktyka, która ostatnio bardzo zyskuje na popularności i to nie bez powodu! To niezwykle prosty zabieg, który w każdej chwili jesteśmy w stanie przeprowadzić na swojej skórze w domu. Prócz oczywistego oczyszczania, szczotkowanie na sucho sprawia, że skóra jest gładsza, miękka i mocniej napięta. Pielęgnacja ciała przeprowadzana w ten sposób stymuluje również drenaż limfatyczny, pomagając usunąć toksyny z organizmu.

Czym tak właściwie jest szczotkowanie skóry na sucho?

Szczotkowanie skóry na sucho jest dokładnie tym, na co wskazuje sama nazwa zabiegu. Jest to szczotkowanie skóry według określonego wzoru suchą szczotką, zwykle przed prysznicem.

Szczotkowanie skóry na sucho – zalety

Szczotkowanie skóry na sucho

Złuszczanie naskórka

Szczotkowanie na sucho skóry będące formą ręcznego złuszczania naskórka, pomaga delikatnie usunąć martwe komórki, nadając skórze bardziej promienny wygląd i umożliwiając skuteczniejsze usuwanie toksyn. 

Wsparcie limfatyczne

Układ limfatyczny jest główną częścią układu odpornościowego organizmu. Składa się z narządów i węzłów chłonnych, przewodów i naczyń, które transportują limfę po całym ciele. Wiele z tych naczyń limfatycznych biegnie tuż pod skórą. Zwolennicy szczotkowania na sucho twierdzą, że regularne szczotkowanie skóry pomaga stymulować prawidłowy przepływ limfy w organizmie i pomaga organizmowi w naturalnej detoksykacji.

Zmiękczenie skóry

Szczotkowanie skóry na sucho pomaga usunąć z porów skórnych olej, brud i wszelki nagromadzony osad. Będzie także stymulować gruczoły produkujące łojotok, które pomogą uzyskać miękką skórę.

Redukcja widoczności cellulitu

Regularne szczotkowanie skóry wspomaga przepływ krwi. To zwiększenie krążenia jest ważne dla dostarczania tlenu i składników odżywczych do komórek, a także usuwania odpadów metabolicznych. Słabe krążenie może prowadzić do obrzęku, cellulitu, bólu i żylaków.

Szczotkowanie skóry na sucho skóry może także pomóc zredukować widoczność cellulitu, poprzez zmiękczanie złogów tłuszczu znajdujących się tuż pod skórą. Są one bardziej równomiernie rozłożone, co pomaga zmniejszyć widoczność cellulitu. Ten akt jest jednak tymczasowy, a zmniejszony cellulit normalizuje się w ciągu jednego lub dwóch dni.

Szczotkowanie skóry na sucho

Zobacz także: Sposób na cellulit – jak się go pozbyć?

Jak właściwie szczotkować swoją skórę?

Podczas zabiegu szczotkowania skóry na sucho skóra powinna być szczotkowana w kierunku przepływu limfy lub drenażu, czyli od kończyn do serca. Zacznij więc swój domowy zabieg od stóp i dłoni, a następnie kieruj się w kierunku klatki piersiowej. Użyj szczotki z naturalnego włosia z długą rączką (w ten sposób bez większego problemu dosięgniesz pleców).

Nie szczotkuj skóry zbyt mocno! Miękkie i gładkie pociągnięcie często działa najlepiej. Po szczotkowaniu skóra jest lekko zaróżowiona, ale nigdy nie powinna być czerwona ani piekąca. Jeśli proces szczotkowania na sucho wywołuje u Ciebie ból, zmniejsz nacisk na szczotkę. Unikaj wrażliwych miejsc, nie używaj zbyt mocnego włosia i zakończ zabieg, jeśli wystąpią uciążliwe objawy.

Szczotkowanie skóry na sucho nie jest zalecane dla osób o wrażliwej skórze lub chorobach skóry, takich jak egzema, łuszczyca i nadmierna suchość skóry, ponieważ może to pogorszyć stan, a także często powodować bolesne podrażnienia.

Pamiętaj, że podobnie, jak w przypadku każdego aspektu zdrowia (lub życia), ważne jest, aby przeprowadzić własne badania i podążać za tym, co działa dla Ciebie.

 

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *