hypemag.pl

napędzany inspiracją, wspierany nauką!

URODA

Strobing wciąż na czasie!

Strobing wciąż na czasie!

Chciałabyś, by Twoje ostre rysy twarzy nabrały nieco naturalnej delikatności? A może przeszkadza Ci lekko szpiczasta broda lub czasem za szeroki nos? Podpowiadamy, w jaki sposób strobing pozwoli Ci w szybki i łatwy sposób delikatnie zmienić rysy twarzy bez ingerencji chirurgicznej.

Czym w ogóle jest strobing?

Strobing to niezwykle prosta technika makijażu, która przeżywa obecnie swoją drugą młodość, wracając po latach, jako odświeżony trend. Ideą strobingu jest naśladowanie Słońca uderzającego w twarz. To uwypuklanie naturalnych atutów wyłącznie przy użyciu rozświetlacza. Polega na nakładaniu rozświetlacza na wysokie punkty twarzy, takie jak kość brwiowa, czubek nosa i kość policzkowa.  Poprawnie wykonany strobing optycznie ożywia skórę i nadaje jej blasku. Maskuje także opuchliznę czy cienie pod oczami. Strobing również znacznie odmładza!

Jaka jest różnica między strobingiem, a zwykłym rozświetlaniem?

Różnica między strobowaniem a podkreślaniem polega na tym, że podkreślanie wykorzystuje również makijaż konturowy, aby wykonać pewne części twarzy, takie jak boki nosa i pod kością policzkową. Strobowanie jest również znane z tego, że często jest jaśniejsze i bardziej przesadne niż podkreślanie.

Strobing – jak wybrać właściwy rozświetlacz?

Przed wykonaniem makijażu opierającego się głównie na efekcie rozświetlenia zacznij od wyboru właściwego koloru rozświetlacza, pasującego do odcienia Twojej skóry. Aby uzyskać naturalny wygląd, wybierz produkt, który jest o ton (maksymalnie dwa) jaśniejszy od Twojej skóry.

Jasne odcienie skóry dobrze wyglądają w odcieniach perłowych, lodowatej bieli i różowego rozświetlacza. Średnie i oliwkowe odcienie skóry idealnie świecą w brzoskwiniowym, szampańskim i złotym rozświetlaczu. Ciemne odcienie skóry świetnie wyglądają z ciepłym złotym, brązowym lub czekoladowym rozświetlaczem.

Zwróć również uwagę na samą formę produktu. Rozświetlacze w płynie i kremie świetnie nawilżą suchą skórę. Rozświetlacz w pudrze pomoże wchłonąć olej na tłustej skórze (osoby z tłustą cerą powinny również wybrać najpierw matową bazę i matowy podkład, aby zachować połysk tam, gdzie znajduje się rozświetlacz).

strobing

Jak właściwie wykonać strobing?

Twoja twarz naturalnie rzuca światło na kości policzkowe, łuk brwiowy, grzbiet nosa, skronie i łuk kupidyna. To są obszary, które należy podkreślić rozświetlaczem.

Jeśli używasz sztyftu, kremu lub rozświetlacza w płynie, możesz nakładać go palcami, ale pędzelek lub wilgotną gąbką do makijażu zapobiegną przedostawaniu się oleju z palców na twarz. Pędzel lub gąbka doskonale nadają się również do nakładania rozświetlacza w pudrze. Rozetrzyj delikatnie, tak aby nie było ostrych zmarszczek i uzyskaj naturalny, rozświetlony od wewnątrz blask.

Uważaj, aby nie rozprowadzić produktu na całej twarzy. Twoim celem jest strategiczne umieszczenie produktu w miejscach, w które ma trafić światło.

Dokładną instrukcję strobingu zobacz u Maxineczki:

 

Kto powinien zrezygnować ze strobingu?

Możesz nakładać tyle produktów, ile chcesz, ale nie uzyskasz świetlistego blasku, jeśli Twoja skóra nie zostanie najpierw nawilżona.

Jeśli masz wypryski lub trądzik, mat jest Twoim przyjacielem. Jeśli masz tłustą skórę, unikaj stosowania rozświetlacza na czole lub brodzie.

Pamiętaj, makijaż jest formą ekspresji, która pomaga nam również wyrażać siebie na różne sposoby. Nie bój się czasem eksperymentować i uczyć jego nowych technik.

 

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *