hypemag.pl

napędzany inspiracją, wspierany nauką!

URODA

Domowe SPA dla włosów-sposoby wspomagające kurację na słabe lub wypadające włosy

Codziennie kurz, brud i inne zanieczyszczenia z powietrza niszczą Twoje włosy. Dodaj do tej listy destrukcyjne działanie suszarek, prostownic i lokówek, koloryzację czy inne zabiegi związane ze stylizacją włosów. Niestety w tym wypadku Twoja najczęstsza pielęgnacja włosów opierająca się na myciu ich jedynie szamponem, zdecydowanie nie wystarczy. Jak wykonać domowe SPA dla włosów, odbudowujące ich dobrą formę? Podpowiadamy!

SPA dla włosów, czyli jak pielęgnować zniszczone, słabe lub wypadające włosy?

domowe SPA dla włosów

Wypróbuj nasze domowe sposoby wspomagające kurację na słabe lub wypadające włosy, aby uzupełnić ich nawilżenie, wzmocnić ich strukturę i utrzymać prawidłową kondycję skóry głowy.

Tego typu regularne domowe SPA dla włosów, zdecydowanie poprawia krążenie krwi w skórze głowy, co z kolei stymuluje wzrost włosów. Dodatkowo zestaw tego typu zabiegów pozwala odżywić i nawilżyć włosy oraz zregenerować naturalnie powstałe ubytki w ich strukturze. Po zabiegu SPA włosy stają się gładkie i lśniące i bardziej podatne na układanie.

Dla uzyskania widocznych efektów zabiegi SPA dla włosów wykonuj co najmniej raz w tygodniu.

Krok 1 SPA dla włosów-masaż

Swój domowy rytuał SPA dla włosów zacznij od ich masażu olejkiem, aby odżywić włosy i pobudzić ukrwienie skóry głowy. Do masażu włosów możesz wybrać dowolny olejek do włosów, który najbardziej lubisz. Oliwa z oliwek, olej ze słodkich migdałów, olej śliwkowy, olej rycynowy, olej kokosowy itp. To świetne opcje, ponieważ są dobre dla włosów i są łatwo dostępne na rynku. Zdrowe tłuszcze i składniki odżywcze zawarte w tych olejach pomagają odżywić włosy.

Krok 2 SPA dla włosów-oczyszczanie

SPA dla włosów-oczyszczanie

Teraz czas na staranne umycie włosów. Prawidłowo pielęgnując włosy, korzystaj z szamponów najlepiej naturalnych i bezsiarczanowych. Większość szamponów bez siarczanów jest oznaczonych jako niezawierające SLS i niezawierające SLES. Tutaj SLS i SLES oznaczają odpowiednio Sodium Lauryl Sulphate (laurylosiarczan sodu) i Sodium Laureth Sulphate (etoksylowany laurylosiarczan sodu). Są to silnie myjące, pianotwórcze chemiczne detergenty, które mogą powodować wysuszanie skóry głowy, jej podrażnienia i różnego rodzaju uczulenia.

Równie dobrze w kwestii oczyszczania włosów, będzie działał każdy inny naturalny i delikatny szampon, bez niepotrzebnego efektu ich wysuszania. Jeśli jednak stwierdzisz, że włosy nie zostały dobrze oczyszczone, możesz je ponownie umyć szamponem, aby całkowicie usunąć nagromadzone zabrudzenia.

Swój oczyszczający zabieg SPA dla włosów zacznij od delikatnego masowania skóry głowy szamponem i docierania do każdego pojedynczego pasma włosów. Wykonuj ten etap przez około 15 minut. Choć może Ci się wydawać to męczące, tyle dokładnie czasu potrzeba, aby poprawić krążenie w tym obszarze. Dodatkowo tak dokładne mycie włosów pomaga oczyścić włosy nie tylko z brudu, ale również potu, który zatyka skórę głowy.

Krok 3 SPA dla włosów-maska

SPA dla włosów-maska

Nakładanie odpowiednio dobranej maski to najważniejszy krok każdego zabiegu SPA dla włosów, nawet jeśli wykonujesz go w domu. Wybieraj głęboko odżywiające i regenerujące maski z uwzględnieniem wszelkich indywidualnych potrzeb swoich włosów. Możesz również wykonać domową maskę do włosów ze składnikami kuchennymi, takimi jak miód, twaróg, jajka, banany awokado, a nawet zielona herbata. Pozostaw maskę na włosach na 15-20 minut.

Krok 4 SPA dla włosów-płukanie i suszenie

Ostatnim krokiem jest spłukanie włosów łagodnym szamponem. Jeśli masz ochotę, możesz użyć zwykłej odżywki po szamponie. Nie pocieraj włosów ręcznikiem ani nie susz ich suszarką. Pozwól im wyschnąć naturalnie. Swoją procedurę pielęgnacji możesz uzupełnić również o odżywkę lub olejek bez spłukiwania, aby wygładzić i chronić włosy przed uszkodzeniami spowodowanymi zanieczyszczeniami.

A Wy jak często fundujecie swoim włosom tego typu pielęgnacyjne rytuały? Dajcie koniecznie znać w komentarzach poniżej!

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *