hypemag.pl

napędzany inspiracją, wspierany nauką!

RELACJE

Niegrzeczni chłopcy: co nas w nich tak bardzo pociąga?

niegrzeczni chłopcy

Podczas gdy „mili faceci”, potrafią zadręczać nas swoją życzliwością, niegrzeczni chłopcy wzbudzają nieopisaną namiętność i zainteresowanie.

Emanują niezwykłą pewnością siebie, która wzmaga uczucie pożądania i intrygi. Kontrolowany dystans i obojętność traktują jak afrodyzjaki. Są dzicy, tajemniczy, niedostępni, niebezpieczni i … wyjątkowo zachęcający.

Niegrzeczni chłopcy vs. mili faceci?

Porywczy Rhett Butler czy wierny Ashley Wilkes?

Zarówno literatura, jak i mały czy duży ekran, kochają buntowników, szczególnie zestawionych z obrazem „panienek z dobrego domu”. Filmy takie jak Grease czy Dirty Dancing od lat przekonują kobiety na całym świecie, że z łatwością można zmiękczyć serce niegrzecznego chłopca.

Większość z nas nie potrzebowałaby tyle czasu co Scarlett, by w końcu wybrać szatańskiego Rhetta Butler-a. Jego szelmowski uśmiech, charyzma, inteligencja, cynizm, siła czy niechęć do podporządkowania, do dziś uosabiają kanony męskości. Również udręczony miłością Heathcliff z Wichrowych Wzgórz ma w sobie zdecydowanie więcej nieujarzmionej pasji niż bezsilny Edgar Linton.

Dumie i uprzedzeniu postać pana Darcy także jest znacznie bardziej interesująca niż Charlesa Bingley-a. Choć jesteśmy szczęśliwe z powodu szczęścia Jane, wszystkie chcemy być jak Elizabeth.

Hipnotyzuje nas urok kultowego Jamesa Deana w Buntowniku bez powodu. W Fight Club podziwiamy tajemniczego Tylera Durdena (Brad Pitt). W Bridget Jones zazwyczaj mocniej pamiętamy postać zdradliwego Daniela (Hugh Grant), a nie opanowanego Marka (Colin Firtha). No i bądźmy szczere – która z nas nie podjęłaby się próby przemiany Ryana Goslinga, tak jak to uczyniła Emma Stone w Kocha, lubi, szanuje ?

Postaci niegrzecznych chłopców, odgrywają również jedne z głównych ról w serialach. Dylan (Luke Perry) z Beverly Hills 90210Chuck Bass (Ed Westwick) z Plotkary, mroczny Damon (Ian Somerhalder) z Pamiętników Wampirów czy Jughead Jones (Cole Sprouse) z Riverdale, są tylko nielicznymi przykładami, dla których kobiety potrafią zostać z serią na długie sezony.

Niegrzeczni chłopcy to motyw, do którego przykładów można by było mnożyć bez końca.

Dlaczego kobiety kochają niegrzecznych chłopców?

Rzeczywiste powody fascynacji „bad boys” mogą zaskoczyć niejedną z nas, jednak zacznijmy od wyjaśnienia będącego zaprzeczeniem tej tezy. Kobiety wcale nie kochają niegrzecznych chłopców, tylko dla samego faktu, że są źli. Pomijając nieliczne jednostki z patologicznymi skłonnościami do sadomasochizmu, wcale nie pociąga nas życie z perspektywami ciągłej niestabilności, arogancji skierowanej w naszą stronę czy niekończącymi się dramatami. Co jest więc takiego uwodzicielskiego w destrukcyjnym zachowaniu złego chłopca? Kobiety, zazwyczaj tylko chwilowo, są zauroczone cechami, jakie przejawiają w mniejszym lub większym stopniu, niegrzeczni chłopcy. Interpretują je jako oznaki męskości i pewności siebie.

niegrzeczni chłopcy

Niegrzeczni chłopcy – co nas w nich pociąga?

Pewność siebie i zdecydowanie

Wysokie mniemanie o sobie i wewnętrzna pewność siebie są jednymi z bardziej atrakcyjnych męskich cech. Pewny siebie mężczyzna sprawia, że kobieta zazwyczaj czuje się bezpieczna w jego towarzystwie. Dodatkowo adorując kobietę, pewni siebie mężczyźni, sprawnie realizują wyznaczony cel. Nie zwlekają z wprowadzaniem do relacji poszczególnych etapów jak większość „miłych chłopców”, którzy czekają, aż wszystko się zdeklaruje samo i we właściwym czasie.

Transparentność

Niegrzeczni chłopcy są wyjątkowo transparentni w swoim zachowaniu. To, co widzisz, słyszysz, jest dokładnie tym, co od nich dostajesz. Ich bezpośredniość sprawia, że nie boją się komunikować dziewczynom swoich wyraźnych potrzeb. Jasno mówią, czego oczekują i nie rozpaczają długo, jeśli tego nie dostaną. Są pewni, że szybko znajdą to gdzieś indziej.

Asertywność

Posiadają i śmiało wyrażają własne zdanie. Nie boją się ujawniać swoich emocji. Zazwyczaj ich asertywna postawa, sprawia, że są zdeterminowani, by brać tylko to, czego oni potrzebują. Przejmują wtedy kontrolę i działają jak liderzy.

Stają się wyzwaniem

Od najmłodszych lat uczymy się, że jeśli coś stanowi wyzwanie, efekt musi się opłacać. Potencjalnie niedostępny mężczyzna i emocje związane ze zwróceniem jego uwagi są dla kobiet jak intrygująca, zagadkowa rozgrywka.

Czasem niestety kobiety przyjmują postawę „Sprawię, że się we mnie zakocha!”. Jest to jednak najczęściej oznaka niskiej samooceny. Osoba, która zna swoją wartość, nie odczuwa potrzeby udowodnienia czegokolwiek, nie mówiąc już o zmuszeniu do miłości.

Niegrzeczni chłopcy

Zazwyczaj są spragnieni przygód

Kto chce być pokornym, kiedy może czuć się jak „Młody Bóg”?

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech, typowych „bad boys” jest ich miłość do emocji i przygody. Są pasjonatami tego, w co wierzą. Często testują swoje granice i przesuwają ich linie. Są zazwyczaj odważni, wierzą w swoje możliwości i nie przejmują się specjalnie konsekwencjami. W ich towarzystwie kobiety wyczuwają energię, której normalnie nie doświadczają.

Chodzą własnymi ścieżkami

Niegrzeczni chłopcy są pozornie wyzwoleni, przez co bardziej interesujący. Robią to, co chcą, idą tam, gdzie chcą. Tworzą własne zasady, a ogólnie przyjęte reguły nie mają dla nich większego zastosowania.

Kiedy relacja staje się toksyczna?

Powierzchowne cechy niegrzecznych chłopców wydają się gwarantować fantastyczne, pełne przygód i miłosnych uniesień życie. Dopiero w momencie, gdy zdamy sobie sprawę, że płomień namiętności zaczyna przygasać, prawdziwa natura niegrzecznego chłopca może być ciężka do zniesienia. Gdy zaczynamy dostrzegać, że nasz partner, tak naprawdę jest zarozumiały, arogancki, stawia siebie na pierwszym miejscu, robi to, co chcę i wcale nie jest taki miły i tajemniczy, jak nam się wcześniej zdawało, pojawia się rozczarowanie.

Bywa też, że na kolejnym etapie relacji, niegrzeczni chłopcy, kierując się własnym komfortem, powstrzymują swoją partnerkę od relacji z innymi, izolując ją od jej dotychczasowego świata. Stosują również manipulację, by wywołać w niej poczucie niższości lub naciskać na rzeczy, których kobieta nie chce robić. Kontrolują, dominują, ignorują. Wtedy stają się już niebezpieczni.

niegrzeczni chłopcy

Jeśli jesteś w związku z typowym niegrzecznym chłopcem:
  • Przyjrzyj się dokładnie zachowaniom partnera względem Ciebie.
  • Zastanów się, czy jesteś naprawdę szczęśliwa i czy tak właśnie wyobrażałaś sobie swój związek.
  • Zaakceptuj fakt, że Twój partner prawdopodobnie się nie zmieni.
  • Zaakceptuj fakt, że Ty go również nie jesteś w stanie zmienić.
  • Odpowiedz sobie szczerze na pytanie, czemu przy nim wciąż jesteś? Co cię jeszcze trzyma w tej relacji?
  • Popracuj nad swoją samooceną i wewnętrzną pewnością siebie.
  • Zakończ toksyczną dla Ciebie relację i z uśmiechem idź dalej!

Poczucie własnej wartości i samoocena są jednymi z czynników decydujących o tym, kim jesteśmy zainteresowani. Są rzeczy i zachowania, które jesteśmy gotowe tolerować, tylko wtedy gdy nie doceniamy siebie wystarczająco. Jeśli na co dzień towarzyszą Ci myśli, typu: „Nie jestem wystarczająco piękna, nie jestem wystarczająco zabawna, nie jestem wystarczająco mądra”, ciężko będzie Ci znaleźć partnera, który zobaczy w Tobie cechy, których Ty sama nie dostrzegasz.

Akceptujesz, wymierzone w Ciebie, negatywne zachowania partnera ze strachu przed jego utratą. Ze względu na lęk przed samotnością godzisz się na kompromisy, byle by ktoś wypełnił pustkę. Bycie z kimś, kto nie jest dla nas odpowiedni, to jednak tylko tymczasowe rozwiązanie problemu.

Przeczytaj także: Oswoić samotność – jak poradzić sobie z lękiem przed samotnością?

Niektóre kobiety pozwalają również swojemu instynktowi wychowawczemu przeniknąć do ich życia miłosnego. W głębi serca wierząc, że niegrzeczni chłopcy, są delikatni jak puchate króliczki i to właśnie one są w stanie przebić się przez ich stalową powłokę gruboskórności. Nic bardziej mylnego. Partnera nie można zmienić, jeśli on sam nie pragnie tej zmiany.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *