hypemag.pl

napędzany inspiracją, wspierany nauką!

RELACJE

Czy mężczyźni kłamią? Zobacz najczęściej powtarzane kłamstwa, które mężczyźni mówią kobietom

Jak często łapiesz mężczyzn, na tym, że znów próbują Ci sprzedać kolejne kłamstwo? Zgodnie z badaniami Brytyjczyków, opublikowanymi w magazynie Daily Mail, dowiedziono, że mężczyźni kłamią 2 razy więcej niż kobiety! Średnia ilość męskich kłamstw wynosi 6 pominięć prawdy na dzień!

Większość z tych kłamstw jest na szczęście nieszkodliwa. Panowie najczęściej korzystają ze swojej wyobraźni, wymyślając wymówki – gdy się np. spóźniają czy nie chce im się sprzątać. Uciekają w kłamstwo, również, by uniknąć kłopotliwych rozmów lub nie sprawić przykrości kobietom. Większość męskich kłamstw pojawia się głównie w kontaktach z płcią przeciwną.

Odwracając sytuację zobacz także: Czy kobiety kłamią? Słodkie kłamstewka, czyli najczęściej powtarzane kłamstwa, które kobiety mówią mężczyznom

Czy mężczyźni kłamią? 

Czy mężczyźni kłamią

Nic się nie stało, wszystko w porządku

Jak wynika z ankiet przeprowadzonych na zlecenie 20th Century Fox Home Entertainment, przed premierą DVD-serialu „Lie to Me”, nic się nie stało, jest najpowszechniejszym kłamstwem opowiadanym zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety.

W przypadku mężczyzny jest to kwestia wypowiadana głównie w celu ochrony własnego ego lub uniknięcia większego dramatu. Mężczyźni nie będąc przesadnie wylewni w swoich uczuciach w ten sposób, szybko ucinają temat, przyznając jednocześnie, że o cokolwiek chodziło, nie zrobiło to na nich większego wrażenia.

Próbowałem się do Ciebie dodzwonić, ale padła mi komórka/ nie było zasięgu/ niechcący skasowałem twój numer/ pies zjadł mi telefon…

Czasem każdy potrzebuje chwili dla siebie, a mężczyźnie dużo łatwiej powiedzieć, że nie dopilnował poziomu baterii, niż zwyczajnie nie chciało mu się z Tobą w danej chwili rozmawiać.

Będę później/spóźniam się przez te straszne korki

O ile łatwiej jest mężczyźnie rzucić te proste tłumaczenie, niż faktycznie wyjaśniać, co go zatrzymało. Kobiety zadają niesamowicie dużo pytań, zaczynają drążyć temat, dopytywać o czasem mało istotne szczegóły.

Wyglądasz idealnie!

Dla swojego mężczyzny na pewno wyglądasz ładnie, świadczy o tym sam fakt, że jesteś jego kobietą. Zdarzają się jednak momenty, gdy przesadzisz z ekspresyjnością swojego stroju lub pogonią za najnowocześniejszymi trendami makijaż-owymi. Czując się lekko niepewnie, atakujesz swojego mężczyznę nagłymi pytaniami typu; Czy nie wyglądam w tym grubo? Czy ten kolor, aby na pewno pasuje do moich oczu? Nie spodziewaj się szczerych odpowiedzi. Żaden inteligentny mężczyzna, na pytanie o wagę kobiety, nie odważy się odpowiedzieć „faktycznie, ostatnio trochę przytyłaś”. Obroni się bezpieczną odpowiedzią, doskonale zdając sobie sprawę, że prawda w tej sytuacji, uczyni go przegranym.

Czy mężczyźni kłamią

Jesteś najlepszą kochanką, jaką miałem /Jesteś kobieta mojego życia!

Nawet jeśli nie jest to do końca zgodne z prawdą, Twój mężczyzna chce byś była z siebie zadowolona. Doskonale zdaje sobie również sprawę z faktu, że jak poczujesz się docenioną, pewną siebie boginią, będziesz szczęśliwsza, bardziej śmiała i frywolna.

Chętnie spędzę weekend z Twoją rodziną.

Jeśli mężczyzna ma wybór pomiędzy wieczorem z Twoją mamą a spotkaniem z kolegami, możliwością spokojnego oglądania meczu czy przejścia 2 następnych poziomów w grze, na którą do tej pory nie miał czasu, zgadnij, co wybierze…

Cały czas Cię słucham

Kobiety mają tak wiele rzeczy do przekazania światu i swoim mężczyznom… Od nowej fryzury Jolki, po swoje stanowisko w sprawie ginących lasów deszczowych w Amazonii. Niestety, gdy tylko Twoja historia zacznie się rozwijać, a coś innego w danej chwili przykuje uwagę mężczyzny, automatycznie się on wyłącza.

Z chęcią pójdę z Tobą na Bridget Jones

Wiadomo, że pierwszym wyborem mężczyzny nie są ckliwe, romantyczne komedie, które tak bardzo lubią kobiety. Zapewne większość panów, wybrałaby filmy akcji z najnowocześniejszymi efektami, horrory czy nawet ciężkie filmy dokumentalne opisujące dramatyczne walki o władzę lub katastrofy naturalne. Mężczyźni doskonale zdają sobie jednak sprawę, że wybierając właściwy film, mogą zapunktować. Nie dość, że sprawią Ci przyjemność z samej możliwości wpatrywania się w boskiego Ryana Goslinga, to jeszcze dostrzegają, że tego typu filmy łatwo wprowadzają w romantyczny nastrój. Sceneria kina ma niewątpliwy plus w porównaniu z innymi miejscami – przez co najmniej 1,5 godziny otacza Was ciemność (szczególnie w ostatnim rzędzie ;)).

Nigdy wcześniej nikomu tego nie mówiłem

Jeśli Twój mężczyzna chce, byś poczuła się naprawdę jedyną i wyjątkową, doskonale wie jak to zaakcentować. Tego typu słowa sprawiają, że czujesz łączącą was, naprawdę głęboka więź, zbudowaną na zaufaniu i miłości. W ten sposób mężczyźni budują idealne tło do przekazania niewygodnych informacji bądź przekonania kobiety, do swoich pomysłów.

Wspaniale gotujesz, to jest pyszne!

Każdy mężczyzna doskonale wie, że najlepiej gotują jego mama i babcia. Doceniając jednak wkład pracy kobiety w gotowanie, panowie chwalą, nawet te nie do końca udane dania. Drugim powodem użycia tego kłamstwa, może być też obawa przed zniechęceniem Cię do gotowania. Ktoś to przecież musi robić. 😉

 

Co jeszcze dodałybyście do tej listy? Dajcie znać w komentarzach.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *