hypemag.pl

napędzany inspiracją, wspierany nauką!

PSYCHOLOGIA

Jaka jest Twoja największa słabość?

Jaka jest Twoja największa słabość - hype

Każdy z nas ma jakąś cechę, która może skutecznie zaszkodzić wszelkim naszym wysiłkom i staraniom. Niezależnie od tego, czy chodzi o sukces zawodowy, szczęście w związku, rodzinie czy inne ważne sfery naszego życia.

Nasze większe lub mniejsze ego, czasem świadomie nie dopuszcza do głowy głosu rozsądku. Staramy się nie dostrzegać w naszym życiu niesprzyjających nam cech. Ignorujemy je, tłumacząc, że tak już po prostu mamy. Zazwyczaj próbujemy je również ukrywać. Oszukujemy najbliższych w naszym otoczeniu ludzi, a co najważniejsze, oszukujemy również samych siebie.

Kim naprawdę jesteś?

Bądźmy szczerzy, nikt z nas nie chce otwarcie przyznawać się do swoich słabości.

Każdego dnia zużywamy więc niesamowite pokłady własnej energii, by z jak najlepszej strony pokazać się innym. Chcąc przypodobać się innym, czasem nawet nieświadomie, zakładamy tysiące masek, by ukryć swoją prawdziwą twarz. Nieustannie walczymy, aby być zrozumianym, lubianym i akceptowanym, zatracając tym samym swoją autentyczność.

Na koniec dnia, pojawia się jednak pytanie: czy aby naprawdę warto burzyć swój autentyczny obraz, całą kolekcją obcych nam na co dzień własnych twarzy? Czy warto otaczać się ludźmi, przy których, zakładanie masek jest konieczne? Czy ze wszystkimi naszymi działaniami i przyjętymi rolami w życiu, jesteśmy w pełni zgodni? Co faktycznie ma dla nas znaczenie? Czy to luksusowy dom lub samochód, pieniądze wydawane bez skrępowania na mniejsze i większe przyjemności? A może to relacje i związki, które budujemy? Miłość, którą dzielimy? Emocje, które odczuwamy?

By dowiedzieć się, co ma dla Ciebie największe znaczenie, dokonaj autoanalizy własnej autentyczności. Zobacz jak to zrobić: Odkryj własną własną wiarygodność

Zidentyfikuj swoje słabości

Początkowo rozpoczynając spacer ze swoimi słabościami, aby przejść, jesteś szczerze pierwsze na pytanie – coś te słabości?

Własna analiza pod tym kątem może być może być, by sprawdzić, czy nie jesteśmy wystarczająco samoświadomi, aby rozpoznać, a następnie zmotywowani, aby je niedopracować ze względu na życie.

Każdy z nas umieszcza, w których można dodawać. Często również słabymi zmianami, które mogą być ci, którzy po prostu powalają swoje słabości, nawet gdy tylko są na wygodne.

A więc jaka jest Twoja największa słabość?

przytłoczenie jakości

Czynnik życiowe, które mogą cię osłabiać:

Utknąć w przeszłości

Jednym z najczęstszych czynników, które mają negatywny wpływ na Twoje życie, jest utknięcie w przeszłości. Nie zatracaj się w przeszłości. Wieczne analizowanie swoich sposobów postępowania, tęsknota za ludźmi czy miejscami i wracanie myślami do przeszłości, utrudnia dostęp do właściwego odbierania teraźniejszości. Wczorajsze niepowodzenia nie dyktują Twoich obecnych ani przyszłych działań. W każdej chwili możesz zmienić kierunek swojego życia, zmieniając swoje spojrzenie z negatywnego na pozytywne.

Utknięcie w przeszłości oznacza też przekonanie, że jedynymi możliwymi rozwiązaniami problemu są te, które zostały już kiedyś wypróbowane. Nie tylko ogranicza to Twoją kreatywność, zdolność adekwatnej do sytuacji reakcji, ale pomaga również osłabiać Cię, pozwalając Ci tworzyć fałszywe przekonania dotyczące ogromu przytłaczającego problemu. W końcu, jeśli próbowałeś wszystkiego i nic nie działało, nie ma już nadziei, prawda?

Przeczytaj także: Gdy myśli o przeszłości, zakłócają odbiór teraźniejszości

Ograniczone zasoby

Nie chodzi o brak wystarczających do realizacji marzeń, środków finansowych. Chodzi o najważniejsze zasoby niematerialne, takie jak czas, czy zdrowie. Gdy stajesz przed trudnym problemem, a brakuje Ci czasu na dokładne przemyślenie roztropnej strategii, z jaką się możesz z nim uporać, przychodzi słabość. Jeśli całe dnie masz po brzegi wypełnione codziennymi obowiązkami, przestajesz dbać o siebie lub zwyczajnie się wysypiać, tracisz na własnym zdrowiu – to wszystko Cię ogranicza w dalszych działaniach.

słabość mindcoachingu

Brak wiedzy

Brak wiedzy na temat rozwiązania problemu lub brak możliwości znalezienia rozwiązania sprawia, że jesteś słaba/y. Gdy pojawia się problem, a Ty nie masz pojęcia, w jaki sposób szukać jego rozwiązania pojawia się bezradność. Za nią często podąża brak pewności siebie, czasem nawet depresja. Brak wiedzy lub umiejętności może Cię zatrzymywać także przed śmiałym dążeniem do realizacji własnych celów. Czując, że temat Cię przerasta, podświadomie wycofujesz się z niego.

Brak wytyczonego kierunku

Nasze marzenia, nasze pasje istnieją z określonych powodów, i tylko od nas zależy, jakie są te powody. Co, jeśli jednak nasza przyszłość wydaje nam się bardzo niewyraźna? Gdy nie widzimy jej celu? Brak znajomości własnego kierunku jest naszą gigantyczną słabością. Jeśli nie wiemy, dokąd zmierzamy, nie mamy możliwości samodzielnie kierować swoim życiem. Działamy bez planu na autopilocie. Postępujemy zgodnie z narzuconą nam codzienną rutyną, nie zadając żadnych pytań. Tymczasem każde z większych wydarzeń w naszym życiu powinno mieć swój cel. Cele wyznaczają kierunek naszego działania i są głównym drogowskazem w naszym życiu. Jeśli wiemy, do czego dążymy, stajemy się po drodze silni!

Brak umiejętności przekraczania swoich granic

Życie daje nam niesamowite możliwości jednak aby z nich skorzystać, musimy podejmować działania i mieć odwagę, by przekraczać swoje granice. Tylko odrywając się od codziennej rutyny, mamy szansę przeżyć niesamowite chwile, robiąc wspaniałe rzeczy! Jest jednak coś, co ogranicza naszą otwartość, stając się jednocześnie naszą słabością. Strefa komfortu. Unikalna dla każdego przestrzeń, czasem sposób na życie, w którym eliminujemy zwiększone ryzyko oraz ograniczamy poziom stresu, niewygody i niepokoju. W zestawieniu z naszymi planami i pragnieniami strefa komfortu jest ich naturalnym blokerem. Pozostając w strefie komfortu, porzucamy swoje marzenia i aspiracje. Poczucie stanu względnego komfortu i bezpieczne trwanie w nim zabija w nas również motywację i produktywność.

Odkrywanie okrywanie ogrzania jest opóźniony rozwój rozwoju. Nie jesteśmy w stanie pracujemy, gdy jesteśmy praktykujemy, mogą być stać już jednej stronie naszej strony.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *