hypemag.pl

napędzany inspiracją, wspierany nauką!

URODA

Gąbka do makijażu – jak wybrać najlepszy beauty blender?

gąbka do makijażu

Beauty blender (czyli gąbka do makijażu) to niezbędnik w każdej kosmetyczce, ponieważ jest najlepszym narzędziem do bezbłędnego nakładania makijażu. Jeszcze do niedawna wystarczył dobrej jakości pędzel, aby stworzyć ładny makijaż. W dzisiejszych czasach tradycyjny płaski pędzel zastępuje gąbka do makijażu.

Oczywistym jest, że podkład to baza każdego perfekcyjnego makijażu. Dzięki niemu możemy pokreślić piękny kształt kości policzkowych, rozjaśnić oczy, ale też ukryć niedoskonałości czy nielubiane piegi. Sekret tkwi w aplikacji, idealny make-up to taki, który zlewa się z kolorem naszej skóry.

Zasadniczo beauty blendery są idealnym narzędziem do aplikacji podkładu i korektora, dzięki swojej lekko porowatej konsystencji. Materiał jest przeznaczony do zbierania produktu i rozprowadzania go w sposób, który odtwarza wygląd i dotyk naturalnej tekstury skóry.

Co ciekawe, oryginalny beauty blender został stworzony po to, by nakładać podkład znacznie szybciej i wygodniej. Początkowo był używany tylko w tym konkretnym celu. Dziś wiemy, że szpiczasta końcówka pozwala na precyzyjną aplikację każdego kremowego kosmetyku – począwszy od korektorów, różów, bronzerów, rozświetlaczy, a nawet kremu do twarzy.

Odpowiednio dobrana i zastosowana gąbka do makijażu, pozwoli na osiągnięcie niemal niewidocznego, ale bardzo precyzyjnego oraz trwałego make-upu. Wystarczy właściwie ją wybrać, używać i pielęgnować. Jak to zrobić? Oto kilka wskazówek.

Może Cię zainteresuje? Strobing wciąż na czasie!

Gąbka do makijażu – co jest najistotniejsze przy jej wyborze?

Istnieje kilka rozmiarów gąbek, dlatego najlepiej mieć kilka sztuk. Najmniejsze sprawdzą się w aplikowaniu korektora pod oczami, czy różu na środku policzka. Duże będą idealne do szybkich poprawek na przykład w trakcie pracy.

Istotną kwestią jest też ich kształt. Jeśli używasz głównie gąbki do podkładu, pomocna będzie gąbka do makijażu o większej płaskiej powierzchni. Do nakładania korektora i makijażu pod oczami lub w mniejszych zakamarkach przyda Ci się spiczasty róg, skośny lub zakrzywiony brzeg, który będzie pasował do struktury Twojej pięknej twarzy.

Ważne jest również z jakiego materiału gąbka do makijażu jest wykonana. Szukając tych niezastąpionych aplikatorów do makijażu, przekonasz się, że większość z nich to gąbki wykonane z pianki, ale niektóre są na bazie roślin, a inne w swoim składzie zawierają sporo silikonu.

Gąbki piankowe (o strukturze open-cell – z angielskiego otwarte komórki, dzięki którym podkład nie jest „zasysany” do środka, lecz pozostaje na powierzchni gąbki ) wymagają bardzo dokładnego czyszczenia, aby zabić bakterie, które się w nie wyjątkowo łatwo wchłaniają. Z drugiej strony silikonowe aplikatory są nieco łatwiejsze do utrzymania w czystości i nie wchłaniają bakterii tak intensywnie – są jednak nieco mniej przyjazne dla użytkownika.

Gąbka do makijażu powinna być porowata, a jednocześnie przyjemna w dotyku. Najgorsze będą gąbki sztywne lub bardzo miękkie – niemal zmieniające kształt pod palcami.

Zastanawiasz się nad swoim idealnym wyborem?  Zobacz WIELKI TEST GĄBEK @Redmylips Art

Jak właściwie używać beauty blendera?

Chociaż gąbka do makijażu może być używana na wiele sposobów, istnieje jedna kardynalna zasada. Nie przeciągaj nią po twarzy. Kluczem do nakładania makijażu za pomocą beauty blendera jest używanie ruchu odbijania lub punktowania zamiast ruchu wycierania lub przesuwania.

Przed rozpoczęciem makijażu, trzeba dokładnie umyć dłonie, następnie zmoczyć gąbkę zimną wodą i delikatnie ją wycisnąć, dzięki temu zużyjesz mniej produktu. Od razu zauważysz, że pod wpływem wody gąbką zwiększy swą objętość. Teraz nałóż podkład na wierzchnią stronę dłoni, a dopiero potem nakładaj go na gąbkę i rozpocznij aplikację stemplując go na skórze.

Wykończenie podkładu zmieni się, jeśli gąbka będzie zbyt wilgotna – na Twojej twarzy może pojawić się nierówny koloryt. Jeśli jednak gąbka o makijażu będzie zbyt sucha, produkt wchłonie się do beauty blendera, co utrudni nakładanie go na twarz i znacznie zwiększy zużycie kosmetyku.

beauty blender gąbka do makijażu

Chcesz, aby Twoja gąbka do makijażu była przy każdym użyciu lekka i puszysta?

Musisz o nią dbać. Zawsze dokładnie wyczyść i pozostaw do całkowitego wyschnięcia na powietrzu przed ponownym użyciem. Jaka jest najlepsza metoda suszenia beauty blendera po jego użyciu? Rozłóż go na świeżym ręczniku papierowym i delikatnie wyciśnij. Najlepszym sposobem na pozbycie się nadmiaru wody jest wyciskanie jej ręcznie, a następnie zwijanie w papierowe ręczniki. Nigdy nie wykręcaj swojego beauty blendera, ponieważ przeciwny ruch powoduje obciążenie gąbki i jest przyczyną jej największych uszkodzeń.

Pamiętaj, że gąbkę trzeba wymieniać podobnie jak szczoteczkę do zębów – minimum raz na trzy, miesiące.

Kiedy opanujesz nową technikę nakładania podkładu gąbką do makijażu, nigdy więcej nie będziesz chciała wrócić do metody znanej Ci do tej pory. Nie zdziwi Cię też fakt, że beauty blender jest ulubionym akcesorium profesjonalnych makijażystów.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *