hypemag.pl

napędzany inspiracją, wspierany nauką!

URODA

Sprawdź, jak alkohol niszczy Twoją skórę?

Nie od dziś wiemy, że lampka wina może mieć dobry wpływ na nasze samopoczucie. Potwierdzają to również naukowcy, w licznych badaniach oceniających wpływ alkoholu na nasz organizm. Kieliszek wina lub piwa po ciężkim dniu w pracy to również nasz częsty sposób na relaks. Jednak spożywanie zbyt dużej ilości alkoholu, nie tylko sprawia, że czujesz się źle, ale może również wyjątkowo destrukcyjnie wpływać na Twój wygląd. Alkohol niszczy Twoją urodę. Ostatnie badania (zobacz badanie) wykazały także, że nawet niewielka ilość alkoholu ma wpływ na Twoją skórę, która jest szczególnie na niego wrażliwa. 

W jaki sposób alkohol niszczy Twoją skórę?

alkohol niszczy

Suchość i brak naturalnego blasku – odwodnienie

60% masy ludzkiego ciała stanowi woda. Również skóra bez odpowiedniego poziomu nawilżenia nie może w pełni wykorzystywać swojej funkcji ochronnej bariery. Zdrowo wyglądająca skóra potrzebuje odpowiedniej równowagi nawilżenia, więc picie dużej ilości wody pomaga utrzymać nawilżenie skóry. Alkohol w dużym stopniu odwadnia organizm, wyciągając wilgoć ze skóry, a także niezbędne składniki odżywcze, których skóra potrzebuje, aby była zdrowa. Kiedy skóra staje się zbyt sucha, jest bardziej prawdopodobne, że zacznie się marszczyć i sprawi, że będziesz wyglądać starzej niż w rzeczywistości.

Czerwień na twarzy, czyli rozszerzanie naczyń krwionośnych

Kiedy pijesz alkohol, naczynia krwionośne znajdujące się tuż pod powierzchnią skóry, samoistnie rozszerzają się, powodując zaczerwienienie. Uwidoczniają także wygląd wszelkich niedoskonałości jak zaskórniki czy pajączki. U osób nadużywających alkoholu, efekt ten może stać się trwały, dając bardzo nierówną kolorystycznie i niezdrowo wyglądającą cerę.

alkohol niszczy skórę

Pogłębione niedoskonałości-zaostrzenie wcześniej istniejących chorób skóry

Istnieje kilka schorzeń dermatologicznych, które mogą ulec znacznemu pogorszeniu w wyniku spożycia alkoholu, w tym trądzik różowaty i łuszczyca. Picie alkoholu może powodować zaostrzenia objawów, stanowczo utrudniając leczenie. Minimalizacja spożycia alkoholu powinna być częścią Twojej rutyny pielęgnacyjnej, jeśli walczysz z podobnymi przypadłościami.

Może Cię zainteresuje? Jak palenie niszczy Twoją naturalną urodę!

Zmniejszenie spożycia alkoholu poprawia wygląd Twojej skóry

Ogólnie rzecz biorąc, zmniejszenie lub całkowite ograniczenie spożycia alkoholu zapewni Ci zdecydowanie lepszą kondycję skóry. Dodatkowo nasze organizmy mają niesamowitą zdolność regeneracji. Jeśli do tej pory nie unikałaś/ unikałeś spożycia nadmiernej ilości procentów, możesz spróbować przeciwdziałać ich złym skutkom ubocznym, pojawiającym się na Twojej skórze. Pij dużo wody, aby nawodnić organizm zarówno podczas, jak i po spożyciu alkoholu, co z kolei nawilży Twoją skórę. Pamiętaj, aby dokładnie oczyścić skórę i odżywić ją dobrej jakości balsamem, a także codziennym filtrem przeciwsłonecznym.

Spożywając alkohol, często decydujemy się także na dołączenie w jednym czasie kilku innych niezdrowych nawyków, takich jak palenie i spożywanie niezdrowych przekąsek lub fast foodów. Nasilenie tylu atakujących skórę elementów w jednym czasie musi mieć dla niej negatywne skutki.

Najlepszym sposobem uniknięcia uszkodzenia skóry zarówno w perspektywie długoterminowej, jak i krótkoterminowej jest oczywiście utrzymanie minimalnego lub umiarkowanego poziomu spożycia alkoholu.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *